Rosyjskie embargo a powiększenie się eksportu do Kanady

Rosyjskie embargo a wzrost eksportu do Kanady.

W rezultacie politycznych zawirowań w sierpniu 2014 Rosja zdecydowała się wprowadzić embargo na produkty żywnościowe pochodzące z krajów Unii Europejskiej, czyli także od firm z naszego kraju. Z dnia na dzień musieli oni stanąć przed ogromnym problemem, gdyż Rosja była jednym z głównych odbiorców naszej żywności, i brak możliwości sprzedaży do niej nagle postawił polskich rolników w niezbyt komfortowej sytuacji. Jednak dość szybko zostało znalezione rozwiązanie z tej sytuacji, zwyczajnie intensywnie poszukując innych rynków zbytu. Wcześniej, będąc w stabilnej sytuacji, jakoś nie chciało się przykładać do tego większej energii, po tym jak weszło embargo okazało się, że jest to konieczne. I okazało się nagle, że w szybkim tempie naszymi żywnościowymi produktami zainteresowały się państwa z Afryki i Azji, w jakich nie było wcześniej jakiś szczególnych operacji promocyjnych. Embargo Rosji a wzrost eksportu do Kanady
Dzięki temu problemy, jakie na początku przyniosło rosyjskie embargo zostały pokonane, co więcej, nagle wyszło że dzięki poszukaniu nowych możliwości eksport urósł o parę procent.

Zaledwie kilka miesięcy po tym, jak embargo zaczęło działać dzięki zaawansowanym rozmowom doprowadzono do zniesienia embarga na jabłka z naszego kraju na terenie Kanady. Kanada znana jest z jednego z najbardziej restrykcyjnych systemu kontroli produktów żywnościowych, tak więc sprzedające tam kraje spełniać muszą szereg odpowiednich zaleceń. W przypadku jabłek również jest podobnie, strona kanadyjska zaprezentowała warunki, od spełnienia których uzależniana jest możliwość eksportu jabłek. Najważniejszym warunkiem jest to, żeby owoce pochodziły z właściwie zarządzanych plantacji, należy się także spodziewać, że szczególnie na początku wykonywane będą szczegółowe kontrole. Przede wszystkim będzie kontrolowany poziom stężenia pestycydów, takie badania muszą być wykonywane przez certyfikowane laboratoria. Jeżeli współpraca będzie dobrze przebiegać, bez większych wpadek od dostawców z naszego kraju, to spodziewać się można otworzenia kanadyjskiego rynku na następne żywnościowe artykuły pochodzące z naszego kraju.

Sorry, comments are closed for this item.

 • Translation


 • Spedycja w Gdyni – Kontakt

  telefon :
  +48 58 732 79 84

  e-mail :
  info@spedycjakontener.waw.pl

 • Najnowsze wpisy

 • NewStatPress

  Visits today: _